Logo MENU

Pár slov o restauraci

V Restauraci U Kohouta se vaří tradiční česká kuchyně, tj. pečená kačena, hovězí guláš, svíčková na smetaně, moravský vrabec, španělský ptáček atd. Jídelníček je doplněn o několik druhů salátů a klasických minutkových jídel jako kuřecí medailónky nebo smažený sýr. Z polévek jsou ve stálé nabídce hovězí vývar a dršťková.
Restaurace se nalézá v obci Měřín, který leží na Vysočině v okrese Ždár nad Sázavou u dálnice D1 na 134. kilometru asi 10 km západně od Velkého Meziříčí a 25 km východně od Jihlavy, na náměstí u základní školy. Pro parkování slouží hostům restaurace velké parkoviště přímo před hlavním vchodem, pro ubytované v penzionu zase uzavřený dvůr za budovou restaurace.
Restaurace U Kohouta v Měříně byla poprvé otevřena v roce 1979, jako součást SD Jednoty. Po revoluci v roce 1989 byla restaurace pronajata a posléze odkoupena manželi Kremláčkovými a Kuřátkovými, kteří zde spolupracovali až do roku 2007, kdy Kuřátkovi odešli na odpočinek. Od té doby až do roku 2012 restauraci vedli manželé Kremláčkovi. Dnes restauraci provozuje Jitka Sýkorová.